zondag 22 oktober 2017

Tussen de regels #65

Hallo, fijn dat je er weer bent voor een nieuwe portie boekennieuws! Zet je schrap voor Keeping up with the librarians, de mooiste moderne bibliotheken ter wereld en andere leuke nieuwtjes.

woensdag 18 oktober 2017

RECENSIE | De Geesten van Ter Welle - Karen Dierickx

Drie eeuwenoude geesten die in het kasteel Hof ter Welle gewoond hebben doen hun verhaal.

Catalina legt uit waarom ze in de zeventiende eeuw met haar tien maanden oude broer hun geboortedorp moest ontvluchten en hoe ze bescherming vonden op Hof ter Welle bij de familie Del Plano, een adellijk geslacht van Spaanse afkomst.

Corneel vertelt op zijn beurt waarom hij als dertienjarige jongen wegliep van Hof ter Welle en zijn toevlucht zocht bij de Hollanders in Fort Liefkenshoek. Zo raakte hij betrokken bij de Slag bij Kallo, die slecht voor hem afliep.

Ten slotte is er Johanna, de dochter van de heer van Ter Welle. Zij werd grootgebracht door Catalina en groeide op met Corneel. Nooit heeft ze begrepen waarom hij hen de rug toekeerde en de kant van de Hollanders koos. Nu, als geest, komt ze eindelijk te weten wat Catalina al die tijd voor haar heeft verzwegen.

zondag 15 oktober 2017

Tussen de regels #64

In de boekenwereld is het nooit komkommertijd. Zo komt er een tv-serie gebaseerd op Judas, werden er weer verschillende literaire prijzen uitgereikt én is er goed nieuws voor fans van Fifty Shades of Grey.

donderdag 12 oktober 2017

RECENSIE | Te waar om mooi te zijn - Roxanne Wellens

Het jonge leven van Othello valt stil als zijn zus Minthe zelfmoord pleegt. Ze wilde absoluut vrij zijn, zonder compromissen. Dat ideaal kon ze in het leven niet bereiken, daarom koos ze voor de dood, die ze de ultieme vrijheid noemt. Maar klopt dat wel? Othello is vastbesloten vrijheid te vinden in de onverwachte kronkels van het leven zelf. Tot de liefde op zijn pad komt.

dinsdag 10 oktober 2017

Gewoon Gelukkig #17

Naast lezen en bloggen zijn er nog een hoop andere dingen waar ik gelukkig van word. Wandelen met een podcast van Susan Cain in mijn oren bijvoorbeeld, of wat rondhossen met mijn camera. En van gelukslijstjes, daar word ik nu toevallig ook gewoon gelukkig van.

zondag 8 oktober 2017

Tussen de regels #63

Er viel de afgelopen week weer heel wat te beleven in boekenland. Zo werden de Gouden Griffel, de Debuutprijs én natuurlijk ook de Nobelprijs voor Literatuur uitgereikt.

dinsdag 3 oktober 2017

Tot ziens september, welkom oktober!

It's that time of year again! Eindelijk weer tijd om onder een dekentje te genieten van thee en een goed boek. Dat lukte me in september alleszins heel goed. Ik las maar liefst negen boeken! Van non-fictie over poëzie tot thrillers en kinderboeken.